koszulka MŚ 2018 Agnelli proponuje nową Ligę Mistrzów

Prezes Juventusu i przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Klubów Andrea Agnelli przedstawił swoje plany dotyczące nowego formatu Ligi Mistrzów. koszulka reprezentacji Islandia na mś 2018

Agnelli spotkała się z The Guardianem, aby przedyskutować reakcję przeciwko proponowanemu przez prezydenta FIFA Gianni Infantino nowemu podejściu do Pucharu Świata w Klubie.

"Wszyscy chcemy więcej międzynarodowych [europejskich] gier i mniej domowych, w połączeniu z ogólną redukcją gier, ponieważ nie chcemy przekroczyć pewnej liczby. I powiedzieliśmy: "Przedstawmy propozycję". "

Agnelli i ECA chcą utrzymać 32 kluby w Lidze Mistrzów, ale zamiast ośmiu grup po cztery drużyny, będą miały cztery znacznie większe grupy po ośmiu stronach.

W związku z tym grali co najmniej 14 meczów w fazie otwarcia Ligi Mistrzów, a nie w obecnym szóstym.

"Można powiedzieć, że ktokolwiek bierze udział [w rozszerzonej Lidze Mistrzów], musi grać w lidze krajowej z sześcioma graczami U21 lub U23, ale to burza mózgów, ponieważ w tej chwili nie ma projektu.

"Niezależnie od tego, czy jesteśmy Man United, Real Madryt, Juventus, czy Legia Warszawa, Sporting Lizbona i Anderlecht, wszyscy chcemy więcej międzynarodowej ekspozycji, aby rozwijać nasze marki. Dziś wszystko dotyczy ekspozycji marki.

"Myślę, że jeśli uda nam się znaleźć podstawy do dyskusji na ten temat z europejskimi federacjami [piłkarskimi], ligami europejskimi, UEFA i klubami, myślę, że to normalna ewolucja, jaką miałbyś w grze." koszulka reprezentacji Francuski mś 2018 dla dzieci ]

Infantino zaprosił tylko niektóre kluby do obejrzenia planów rozbudowy Klubowych Mistrzostw Świata i tej zirytowanej Agnelli, ponieważ ETO ma reprezentować ich kolektywnie.

Szef Juventusu również odrzucił entuzjazm Realu Madryt i Barcelony w odniesieniu do tego planu.

"Jeśli pójdziecie do kogoś, kto powie:" Czy chcecie grać w piłkę przez kilka tygodni, średnio otrzymacie 150 milionów euro, odpowiedź będzie twierdząca - jest to dość oczywiste.

"To jest zbyt ważne dla przyszłości futbolu, niż wejście bez żadnych informacji, z zawiązanymi oczami. Jak mu powiedziałem, lepszym pomysłem jest zastanowienie się, jaka jest rola FIFA, organu zarządzającego? FIFA powinna być organem zarządzającym na temat dobrych praktyk, a nie wchodzić w komercyjne wspólne przedsięwzięcia z nieznanymi inwestorami. Jestem zaskoczony, jak się zachowują w tej chwili.