Dani Alves przegapić 2018 FIFA World Cup Russia ™

"Wszystkie możliwości jego wyleczenia są wyczerpane, nie będzie można wybrać Daniela Alvesa ... na mistrzostwa świata", powiedział CBF w oświadczeniu. koszulki reprezentacji Nigeria 2018

35-latek doznał kontuzji, grając we wtorek finał Pucharu Francji przeciwko Les Herbiers, kończąc cztery minuty przed końcem, gdy PSG pokonało minnows 2-0.

Puchar Świata, w którym Brazylia dąży do szóstego tytułu, zaczyna się w Rosji 14 czerwca.

Brazylijska legenda i trzykrotny zdobywca Pucharu Świata, Pele, napisał na Twitterze: "Jestem bardzo smutny z tego powodu, piłkarze nie cierpią zaginionych meczów, ale wiem, że brakujące gry #WorldCup to najgorsze uczucie."

Szkoda dla Alvesa jest drugim poważnym ciosem dla Brazylii, który wciąż poci się do wyzdrowienia po operacjach stóp od głównego napastnika Neymara, który nie grał od marca.

Alves grał 107 razy w Brazylii od czasu debiutu w 2006 roku i wyglądał na startującego w drużynie Tite'a podczas finałów Mistrzostw Świata w Rosji, gdzie Brazylia jest zgrupowana ze Szwajcarią, Kostaryką i Serbią. koszulki reprezentacji Nigeria 2018 dla Kobiety

Tite ma nazwać swój oddział w poniedziałek.

Trener PSG, Unai Emery, powiedział, że sympatyzuje z Alvesem, który przegrał to, co było jego ostatnim Pucharem Świata.

"Lekarze badali to, co jest najlepsze dla Dani Alves, naprawdę go przepraszam", powiedział Emery.