Klopp - Herr do tronu Madrytu? strój messi dla dzieci

Ross Dunbar patrzy na Jurgena Kloppa, człowieka obaj powiązanego z Realem Madryt i mającego na celu ich upadek w Lidze Mistrzów.

Być może dwukrotny trener, ale Jurgen Klopp jest kultową sensacją w Niemczech. Taktyka z Dortmundu została nagrodzona sprzedażą maszynki do golenia, samochody, a nawet hitem "Chcę być jak Jurgen Klopp" nagranym przez komedianta Matze Knop.

Entuzjazm Kloppa, taktyka nous i te żwawe, buńczuczne burze z boku stały się tak symboliczne dla rozgrzewającego charakteru niemieckiego futbolu. Jego aura może być równie myląca - sportowa relacja nauczyciel-uczeń z jego młodymi cudami, ale chlubiąc się niekwestionowanym szacunkiem i autorytetem nad grupą. W rzeczywistości jego związek może być interpretowany jako Klopp jako jeden z wiodących "nauczycieli piłki nożnej" w niemieckiej grze, terminologia, która stała się kluczowa dla rozwoju graczy akademii w ostatniej dekadzie. strój barcelony dla dzieci

Wczesne sukcesy w FSV Mainz 05 i przyjazna więź z narodem podczas Mistrzostw Świata FIFA 2006 w ZDF sprawiły, że Klopp stał się czołowym zespołem, który odbudował Borussię Dortmund w obliczu finansowego zapomnienia. Klub upadł w kierunku bankructwa w 2005 roku, a wpływ Kloppa, który został mianowany przez dyrektora generalnego Michaela Zorca, przyniósł stabilne i stabilne podstawy, z których mógłby czerpać klub.

Nemawashi z Borussii Dortmund został zainstalowany przez pierwsze 12 miesięcy Klopp, ale od następnego lata trener był w stanie obserwować korzenie swojej filozofii, tworząc wczesne kiełki. Japoński rozgrywający Shinji Kagawa przybył z Cerezo Osaka, a Mario Gotze został awansowany do pierwszej drużyny pod koniec sezonu 2009-10.

Nagle marzenia Kloppa ożyły wokół ciśnieniowych stoków parku Signal Iduna o pojemności 82.500, a oprócz otwarcia meczu z Leverkusen w sezonie 2010-11, siła i wrażliwość Dortmunda nabrały tempa, rywalizując z osłabiającym FC Bayern Zarządzanie przez Louisa van Gaala. Dynamiczny ruch i gra łącząca Kagawę i Paragwajczyka Lucasa Barriosa rozkwitała w Bundeslidze, dodając między innymi siłę Nuri Sahina, Svena Bendera koszulka eden hazard.

Jednak w obliczu niewielkiej serii zawodów z Leverkusen, młodzieńczy skład Dortmund miał cechy doświadczonej strony tytułowej, ostatecznie budując mocną przewagę w Bundeslidze, aby zdobyć pierwsze mistrzostwo od dziewięciu lat. Doprowadziło to do rosnącego zainteresowania cennymi aktywami Dortmundu, w tym Sahin, który zgodził się na ruch w wysokości 10 milionów funtów do Realu Madryt, ale nowy model transferowy przyniósł dobre efekty z Ilkayem Gundoganem, oczywistym bezpośrednim zamiennikiem dla pomocnika.

Kolejne mistrzostwa odbyły się w krótkim odstępie czasu, a Dortmund zaczął twardo zdobywać niemiecką grę domową, rozpoczynając także sześciokrotny mecz bez porażki z Bayernem. Choć chwalono ich za atakowanie piłki nożnej, Dortmund był w stanie wyrównać presję z frontu z Gotze, Kagawą i Robertem Lewandowskim w zaawansowanych dziedzinach.