piłka piłkarski dziecięcy Czy Real Madryt jest najlepszą drużyną na świecie?

Gdy Carlo Ancelotti przygotowuje się do finału Pucharu Świata, Oli Coates zastanawia się, czy Real Madryt zasługuje na uznanie za najlepszą drużynę na świecie.

W sobotę wieczorem w Marrakeszu Real Madryt rywalizuje w finale Pucharu Świata z Argentyńczykiem San Lorenzo. Wraz z wygraną w zeszłym sezonie w Lidze Mistrzów i Superpucharze UEFA w sierpniu, to postawi ludzi Carla Ancelottiego na piedestale jako najlepszej drużynie w światowym futbolu.

W obecnej formie trudno się temu przeciwstawić. Real ma świetną passę w 21 meczach, tanie koszulki piłkarskie ma cztery punkty przewagi nad Barceloną na szczycie La Liga i ma 100% rekord w Lidze Mistrzów i Copa del Rey. W Cristiano Ronaldo mają również pochwalić się obecnym posiadaczem Ballon d'Or, a także najlepszym strzelcem w Europie, faworytem do przyszłorocznej nagrody.

Patrząc na mistrzów Copa Libertadores, San Lorenzo jeszcze bardziej wzmocni roszczenia Realu, ale może się okazać, że roszczenie jest bardziej de facto niż otwarte. Z pewnością nie ma wielu pretendentów do tronu w europejskim futbolu.

Bayern Monachium został zainstalowany jako faworyta bukmachera do Ligi Mistrzów w tym sezonie, często na poziomie wyrównującym się z Realem, a drużyna Pepa Guardioli atakuje w kierunku Bundesligi z przerażającą szybkością węzłów. Jednak jest to drużyna, w której Ancelotti pokonał w zeszłym sezonie półfinał 5: 0 w półfinałach, w tym niesamowity wynik 4: 0 w Monachium.

Niedawno Manchester City umieścił jednego nad Bayernem, aby utrzymać kampanię europejską przy życiu, ale angielscy mistrzowie z trudem mogli zostać uznani za najlepszą drużynę na świecie, kiedy ledwo zdołali przejść przez fazy grupowe Ligi Mistrzów i wyglądali na Bayern poniżej swoich dwóch meczów. stroje piłkarskie dla dzieci

Następnie są hiszpańscy pretendenci. Atletico Madryt wygrał La Liga, ale został pokonany w finale, gdy Los Blancos zdobył La Decima. Barcelona w międzyczasie zakończyła trofeum w zeszłym sezonie poza hiszpańskim Superpucharsem i została zwolniona ze względną łatwością po wczesnym golu Neymar na Bernabeu pod koniec października.

Jednak poniżej obu tych drużyn Real zakończył rozgrywki w zeszłorocznych rozgrywkach ligowych, co nie było potwierdzeniem dla zespołu, który twierdzi, że jest najlepszy na świecie. W obecnej formie są bezbłędne, a na pewno ich zwycięski bieg jest dowodem ciągłej poprawy, ale nawet szybkie spojrzenie na ostatni sezon stawia pod znakiem zapytania ich pozycję.