2016-17 Podgląd sezonu: Osasuna

Osasuna może zatrzymać drużynę, która zdobyła awans i polegać na doświadczeniu, i powinna bezpiecznie przejść przez stronę Pamplony, pisze Euan McTear.
Trener: Enrique Martin

Kluczowe podpisy: Fran Merida, Juan Rafael Fuentes, Oriol Riera

Sprzedaż kluczy: Mikel Merino, Matej Pucko, Manuel Sanchez

Ostatni sezon: zwycięzcy playoff w Segunda

W tym sezonie (przewidywane zakończenie): 16

Po zaledwie dwóch sezonach, Osasuna wraca do La Ligi. W swoim pierwszym sezonie w La Segunda, prawie doznały kolejnego spadku, tylko na kilka bramek z ostatnich dni, aby utrzymać ich w lidze. W ostatnim czasie drużyna z Pampeluny walczyła na drugim końcu stołu i ostatecznie wygrała awans w fazie playoff, pokonując katalońskie strony Gimnastic de Tarragona i Girona, by zdobyć bilet powrotny.

Mimo, że w zeszłym roku skończono z innymi awansowanymi drużynami Alaves i Leganes w tabeli ligowej, na wiele sposobów Osasuna wygląda na silniejszą niż obie drużyny na nadchodzący sezon. Głównym powodem, dla którego ich lato można nazwać sukcesem, jest fakt, że prawie nie stracili żadnych graczy ze swojej drużyny, która zdobyła awans. Umowy pożyczkowe Mateja Pucko i Luisa Martinsa dobiegły końca, ale i tak żaden z nich nie był starterem w zeszłym sezonie. Manuel Sanchez i Maikel Mesa również odchodzą po wygaśnięciu ich kontraktów, ale równie trudno będzie ich nie zauważyć.